مصاحبه با لورا پیکه سیِلی – مدیر دانش

سوال یک: از اینکه وقت می گذارید و به ما کمک می کنید تا بهتر بفهمیم که کار مدیر دانش چیست و چگونه افراد می توانند وارد این حوزه شوند ، بسیار سپاسگزاریم. ابتدا می توانید کمی در مورد خودتان بگویید ، (یا سابقه تحصیلی) خود را از کجا تهیه کرده اید و چه کار می کنید؟

خوشحالم که مشارکت می کنم!

من در منطقه هوستون ، تگزاس بزرگ شدم و مدرک کارشناسی خود را در رشته تاریخ هنر در دانشگاه A&M تگزاس گرفتم. وقتی آنجا بودم ، عاشق تحقیقات و روشهای متعددی شدم که کتابخانه ها یادگیری را تسهیل می کردند. من کار و کارآموزی را در کتابخانه های داخل و خارج از دانشگاه آغاز کردم و چون عاشق مطالعه تاریخ بودم ، تصمیم گرفتم در آرشیو حرفه ای را دنبال کنم (هر چند این دقیقاً همان جایی نبود که در نهایت زندگی مرا برد). من تصمیم گرفتم در دانشگاه سیمونز در بوستون شرکت کنم ، جایی که کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی و همچنین کارشناسی ارشد تاریخ را کسب کردم.

سوال دو: حالا آیا می توانید به ما بگویید که چگونه شخصاً وارد این نوع کارها شدید؟

پس از فارغ التحصیلی ، به عنوان یک کتابدار مرجع در یک کتابخانه عمومی در نزدیکی هوستون ، تگزاس کار کردم. این برای من مناسب نبود زیرا من مشتاق توانایی نوآوری و هدایت تغییرات بودم. وقتی دیدم که شغلی برای یک بایگانی برند در Fossil ، Inc ارسال شده ، برایم جالب بود. این موقعیت شامل ایجاد کتابخانه و بایگانی برای شرکت می شود. این نیاز به سازماندهی اطلاعات زیادی ، حل مسئله و خلاقیت دارد. من همچنین عاشق مد ، هنر و طراحی بودم ، بنابراین به وضوح برای من یک کار رویایی بود. من به دالاس ، تگزاس نقل مکان کردم و از آن به بعد اینجا هستم.

پس از شش سال عالی در فسیل ، تصمیم گرفتم که زمان تغییر مناظر فرا رسیده است. من به توسعه سازمانی و روش هایی که انتخاب و به اشتراک گذاری دانش می تواند نحوه عملکرد یک سازمان را تغییر دهد علاقه مند شده بودم. با استفاده از عبارت جستجوی “اینترانت” در جمع کنندگان پست های شغلی ، من در گروه خدمات دانش در HKS ، Inc ، یک شرکت معماری بزرگ در مرکز شهر دالاس ، موقعیتی پیدا کردم و باز هم به نظر می رسید که مناسب است. آنها موافقت کردند و من سه سال آنجا بودم.

سوال سه: چه چیزی این زمینه را برای کارکنان علم اطلاعات عالی کرده است و به همین ترتیب ، به نظر شما چه چیزی کارکنان علم اطلاعات را کاندیدای قوی برای استخدام مدیران در این زمینه می کند؟

اول از همه ، با بیشتر شدن کار در خانه ، بهبود تجربه کار دیجیتالی در محل کار در اولویت صنایع قرار می گیرد. مدیریت دانش بخش مهمی برای این پازل است و من معتقدم که به یک عملکرد فزاینده مرتبط تبدیل خواهد شد. کارکنان علم اطلاعات می توانند نقش مهمی در این جنبش محل کار ایفا کنند.

مدیریت دانش برای انواع کتابداران مناسب است زیرا ما اغلب به طور یکسان به افراد ، فناوری و ایده ها علاقه داریم. اگر کارکنان علم اطلاعات مشتاق همکاری ، یادگیری ، مدیریت تغییر و یافتن اطلاعات هستند ، باید مدیریت دانش را مد نظر قرار دهند.

به خاطر داشته باشید که مدیران دانش معمولاً برای سازمانهای بزرگ کار می کنند. اگر هرگز در محیط شرکتی کار نکرده اید ، توصیه می کنم آن را در نظر بگیرید! یک شرکت فقط گروه بزرگی از افراد است که به کمک و حمایت شما احتیاج دارند ، بی شباهت به هیچ نوع جامعه ای دیگر. این افراد از مهارت ها و بینش های شما استقبال می کنند زیرا شما یک ناهنجاری هستید و آنچه شما ارائه می دهید می تواند شیوه کار آنها را به سمت بهتر تغییر دهد.

و سر بلند کنید، مدیران را استخدام کنید! افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد علم اطلاعات اغلب فوق العاده همه کاره هستند و برای موقعیت های مدیریت دانش بسیار مناسب هستند. آنها باهوش ، سخت کوش و وظیفه شناس هستند و چشم اندازهایی دارند که می تواند تقریباً هر سازمانی را تقویت کند. مدیران استخدام باید هر زمان که امیدوارند بتوانند فرآیندها و / یا منابع خود را از وضعیت آشفته به نظم و ترتیب برسانند ، حرفه ای را با این درجه در نظر بگیرند.

سوال چهار: بهترین راه برای ورود به خانه یا اولین شغل مدیریت دانش چیست؟

تا جایی که می توانید در محیط های غیر سنتی کتابخانه کار کنید. کتابخانه های کوچک و ویژه معمولاً موقعیت هایی را ارائه می دهند که شامل وظایف گوناگونی است و به شما امکان می دهد مجموعه متنوعی از مهارت ها را به طور موثر توسعه دهید. اگر در حال حاضر شاغل هستید ، دریابید که آیا فرصتی برای مشارکت در توسعه یا نگهداری شبکه داخلی سازمان شما وجود دارد یا خیر. نام تجاری شخصی خود را توسعه دهید ، زیرا مهارت های بازاریابی و ارتباطات اساسی در این زمینه ضروری است. شما می توانید و باید این کار را در هر مرحله از حرفه خود آغاز کنید.

سوال پنج: سرانجام مهمترین مهارتها / گواهینامه ها و غیره که افراد علم اطلاعات می توانند برای آماده سازی آنها انجام دهند چیست؟ نکته آخر؟

مهارتهایی که در زمینه مدیریت دانش به شما کمک می کند شامل توسعه طبقه بندی ، فهرست نویسی اصلی و منحصر به فرد ، طراحی وب و گرافیک اولیه و مدیریت تغییر است ، بنابراین هر فرصتی برای توسعه این مهارت ها به شما در بازار کار کمک می کند. در حالی که بر روی نام تجاری شخصی خود کار می کنید ، پیش بروید و وب سایت شخصی خود را ایجاد کنید ، که به شما در توسعه مهارت های ارتباطی و طراحی وب کمک می کند. مطالبی را از کنفرانس هایی مانند KM World و CMSWire’s Digital Workplace Experience ، که هر دو را ارزشمند دانسته ام ، بررسی کنید.

زندگینامه مختصر مصاحبه شونده

لورا پیکه سیلی یک کتابدار شرکتی و متخصص دانش است که در حال حاضر به عنوان مدیر دانش در HKS، Inc. ، یک شرکت معماری برجسته جهانی که مقر آن در دالاس است ، خدمت می کند. در این نقش ، لورا با حمایت از سازمان اطلاعات و یافتن اطلاعات ، توصیف منابع قوی ، بهینه سازی فرایند و تجربه کارکنان ، استراتژی دانش شرکت را هدایت می کند.

لورا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه A&M تگزاس ، کارشناسی ارشد علوم اطلاعات  و دانش شناسی و کارشناسی ارشد هنر در تاریخ را از سیمونز در بوستون دریافت کرد. علاقه او به محیط کار دیجیتالی به طور طبیعی از سابقه وی در خدمات کتابخانه های شرکتی ناشی می شود ، جایی که ارتباطات موثر ، ارتباطات ، اطلاعات و سازماندهی منابع و تمرکز مداوم بر تجربه کاربر ، محرکهای کلیدی موفقیت بودند.

او با همسر و دو پسرش در دالاس زندگی می کند. در خارج از کار ، او سبک خاصی از عکاسی پرتره را ایجاد می کند که به “چهره کتاب” معروف است. این پرتره ها به تازگی در اولین نمایشگاه انفرادی وی با عنوان “Cover Stories: A Bookface Series” در گالری چتر دالاس به نمایش گذاشته شده است.